Δευτέρα 25 Ιουλίου 2011

Beach Volley LIPTON ICE TEA JUNIORS Κ20 2011-ΠΡΕΒΕΖΑ

Ολοκληρώθηκε  στην Πρέβεζα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley LIPTON ICE TEA JUNIORS Κ20 2011

Ολοκληρώθηκε απόψε με μεγάλη επιτυχία στα γήπεδα της Κυανής Ακτής το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley Juniors 2011 παρουσία του Προέδρου της ΕΟΠΕ κ. Αχιλλέα Μαυρομάτη,  του Ειδικού Συμβούλου σε θέματα αθλητισμού και Πολιτευτή κ. Περικλή Βασιλάκη,  των Αντιδημάρχων Πρέβεζας  κ.κ. Γιώργου Φραγκούλη, και Κοσμά Κορωναίου, του Προέδρου του Α.Ο. Πρέβεζας κ. Δημήτρη Παρασκευά, του Προέδρου της ΕΣΠΕΔΕ κ. Αποστόλη Βέτσα, και μελών της ΕΟΠΕ.

Στα
αγόρια και στον μεγάλο τελικό νικητές ήταν οι Γιαννέλης-Νάτσιος  που πήραν την νίκη με 2-1 ( 21-19, 16-21, 15-12) απέναντι στους Καβαρτζή-Κοντοστάθη.

Στο μικρό τελικό, την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Ζήσης-Οικονόμου από την Πρέβεζα που πήραν την νίκη με 2-0 (21-16, 21-16) απέναντι στους Βραχνά και Παππούλη.

Στα
κορίτσια, στον μεγάλο τελικό νικήτριες ήταν η Πρεβεζάνα Βασιλική Καρατζοπούλου με παρτενέρ την Άννα Σπανού που πήραν εύκολα την νίκη με 2-0 (21-12, 21-13) απέναντι στις Βακαλοπούλου-Κορακοβούνη.

Στο μικρό τελικό την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Κοκκινάκη-Ρήγα που πήραν την νίκη με 2-0 (21-12, 21-13) απέναντι στις Πρεβεζάνες Σούλα Λάππα-Ιωάννα Σιούλα.

Στη συνέχεια ακολούθησαν οι απονομές στους νικητές, και ο Α.Ο. Πρέβεζας τίμησε τους Πρεβεζάνους αθλητές Χρηστο Πάκο και Διονύση Βουκελάτο που πρόσφατα στους αγώνες των Special Olympics κατέκτησαν μετάλλιο στο τένις και πήραν την 3η θέση στην κατηγορία τους.